پرینتر سه بعدی ساختمان گزارش اختصاصی تهیه شده با موسس شرکت آیکان توسط فولاد بتن

پرینتر سه بعدی ساختمان چیست ؟

پرینتر سه بعدی ساختمان
پرینتر سه بعدی ساختمان

 

کارشناسان و افراد مشغول در حوزه عمرانی، به سرعت در حال درک پتانسیل‌های فناوری پرینتر سه بعدی ساخت خانه و تأثیر آن بر آینده ساخت‌وساز هستند.

در صنعت ساخت‌وساز می‌توان از پرینتر ۳D برای ایجاد اجزای ساختمانی یا برای طراحی کلی از ساختمان‌ها استفاده کرد. ظهور اخیر مدل‌سازی اطلاعات ساختمان ممکن است استفاده بیشتر از چاپ سه بعدی را تسهیل کند.

پرینتر سه بعدی ساخت خانه امکان ساخت سریع‌تر و دقیق‌تر وسایل پیچیده، جهت کاهش هزینه‌های نیروی کار و تولید ضایعات کمتر را فراهم آورد. همچنین ممکن است شرایط ساخت‌وساز در محیط‌های سخت یا خطرناک را توجیه‌پذیر کند.

ساخت خانه با استفاده از پرینتر سه بعدی شیوه‌ای مناسب است، زیرا بسیاری از اطلاعات لازم در مورد فرآیند طراحی به آسانی قابل پردازش هستند؛ با فولادبتن همراه باشید.

به دلیل داغ بودن و جدید بودن این تکنولوژی تصمیم به معرفی و مصاحبه انحصاری با مدیر و موسس شرکت آیکان اولین سازنده دستگاه پرینتر سه بعدی ساختمان ولکان گرفتیم ، پیشنهاد میکنم حتما ویدیو ی معرفی شرکت آیکان رو ببینید.

 

 

چکیده

در یک کلام، پرینتر سه بعدی را می‌توان لایه‌بندی پی در پی از مواد نامید که توسط کامپیوتر کنترل می‌شود تا اشکال سه بعدی ایجاد شود. این فناوری به ویژه برای نمونه‌سازی و برای ساخت اجزای پیچیده هندسی بسیار مفید است.

این تکنولوژی نخستین بار در دهه ۱۹۸۰ توسعه یافت، اما در آن زمان کار عملیاتی آن بسیار دشوار و گران بود. فقط از سال ۲۰۰۰ به بعد بود که استفاده از پرینتر سه بعدی نسبتاً ساده و مقرون به صرفه گشت.

در سال ۲۰۰۴، پروفسور «بهرخ خوشنویس» از دانشگاه کارولینای جنوبی اولین دیوار چاپی سه بعدی پیشرفته را اختراع کرد. از آن زمان، این نوآوری پیشرفت‌های بسیاری به خود دیده است، به طوری که هم اکنون می‌توان تنها در عرض ۲۰ ساعت خانه‌ای زیبا ساخت!

این فناوری تمام خصوصیات مورد نیاز برای ساخت خانه اعم از کاهش هزینه و ضایعات، سرعت ساخت سریع‌تر، کاهش تصادفات، اشکال پیچیده معماری و موارد دیگر را در بر می‌گیرد.

کشف وی نشانه‌ای از آغاز ساخت خانه به روش پرینتر سه بعدی بود. با این حال، این تکنولوژی در بخش‌های خاص مانند طراحی محصول، ساخت قطعات و ابزار، الکترونیک مصرفی، پلاستیک، فلزکاری، مهندسی هوافضا، برنامه های دندانپزشکی و پزشکی نیز کاربرد دارد.

درباره‌ی رامین فرهادی

دوره کارشناسی خودم رو در در رشته معماری از دانشگاه UCSI و سوره تهران به اتمام و سپس در سمت مدیریت پروژه ساختمانی شروع به فعالیت کردم . همیشه آرزو داشتم مرجعی وجود داشته باشه تا در صورت نیاز اطلاعات عمران ، معماری و آمار قیمت ها از آنجا دریافت کنم. آن آرزو همین جاست :)

همچنین ببینید

فرانک گری

فرانک گری

فرانک گری فرانک گری / برای بازدید از ویدیو یوتوب که به صورت انحصاری توسط …

زاها حدید برزگسالی

زاها حدید

پنج پروژه برتر زاها حدید از نگاه فولاد بتن برای بازدید از ویدیو یوتوب زاها …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *