اشیما اوهاشی

اشیما اوهاشی ، اوج تکنولوژی ژاپنی‌ها در پل ترسناک

اشیما اوهاشی / عبور از یک پل چرا باید جالب و شگفت‌انگیز باشد؟ این سوال وقتی به ذهن ما میرسد که پل مورد نظر یکی از «…ترین» ها باشد. به خصوص اگر در خم‌شدگی و شیب، برترین پل دنیا محسوب شود. از طرفی دیگر به سومین پل بزرگ دنیا مشهور شده است. این پل اشیما اوهاشی (Eshima Ohashi) نام دارد.

اشیما اوهاشی نام  پلی در ژاپن است که شهرهای «ماتسو» و «ساکایی میناتو» را به هم وصل می‌کند.

این پل با شیب تندی که دارد برای بینندگان آن بسیار هیجان انگیز است اما آن شیبی که در نما و تصاویر حدود ۴۵ درجه دیده می‌شود در اصل شیبهای ۶٫۱ درصد و ۵٫۱ درصد در دوطرف پل است. در عین حال که شیب‌های مورد نظر کم نیست، اما در مسافت طولانی تر، صعود آسان‌تر می‌شود.

اشیما اوهاشی پل 1

هدف طراحان این پل در ایجاد شیب زیاد برای ساخت آن، عبور کشتی‌های بزرگ از زیر آن است.

ساخت پل اشیما اوهاشی در سال ۱۹۷۸ آغاز شد و با هزینه ۷ میلیارد دلار و صرف ۳۶۴۶۰۰۰ مترمکعب بتن و۱۳ نفر تلفات جانی در سال ۱۹۸۸، خاتمه یافت و افتتاح شد.

اشیما اوهاشی برروی دریاچه ناکائومی ساخته شد. طول آن ۱۷۰۰ متر و عرض آن ۱۱٫۴ متر ، دارای یک مسیر رفت وبرگشت است. / اشیما اوهاشی در ویکی پدیا

اشیما اوهاشی پل 1

ارتفاع این پل بتنی با شیب به ظاهر زیاد آن به ۴۴ متر می‌رسد. عبور با خودرو از جاده‌ای‌ در ارتفاع ۴۴ متری می‌تواند کمی ترسناک و هم کمی هیجان‌انگیز باشد اما عبور کشتی‌ها از زیر پل و تماشای دریاچه از آن ارتفاع برای سرنشینان خودروها بسیار جذاب و دیدنی است.

خانه آبشار اثر فرانک لوید رایت (معمار آمریکایی) یکی از شگفت انگیز ترین ویلاهای مدرن آمریکایی که تا به حال دیدی ! برای ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.

درباره‌ی رامین فرهادی

دوره کارشناسی خودم رو در در رشته معماری از دانشگاه UCSI و سوره تهران به اتمام و سپس در سمت مدیریت پروژه ساختمانی شروع به فعالیت کردم . همیشه آرزو داشتم مرجعی وجود داشته باشه تا در صورت نیاز اطلاعات عمران ، معماری و آمار قیمت ها از آنجا دریافت کنم. آن آرزو همین جاست :)

همچنین ببینید

فرانک گری

فرانک گری

فرانک گری فرانک گری / برای بازدید از ویدیو یوتوب که به صورت انحصاری توسط …

زاها حدید برزگسالی

زاها حدید

پنج پروژه برتر زاها حدید از نگاه فولاد بتن برای بازدید از ویدیو یوتوب زاها …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *